תחזוקת שיניים

כל אחד יודע שעל מנת לשמור על בריאות השיניים, מה שנדרש מאיתנו הוא לשמור על תחזוקת שיניים במשך כל ימות השנה. התחזוקה כוללת לא רק צחצוח שיניים ושימוש במי פה, אלא גם בדיקות וביקורות אצל רופאי שיניים לעיתים תכופות, כולל ביקור אצל השיננית לעיתים קרובות. 
 
הדבר נכון במיוחד כאשר יש לנו שתלים דנטאליים בפה, אז עניין התחזוקה דורש הרבה יותר תשומת לב, מאחר והשתלים עלולים להיפגע, ואז ייתכנו זיהומים ודלקות שונות שעלולות לגרום נזקים ארוכי טווח בכל חלל הפה. הדבר נכון גם כאשר מדובר בשתלים נשלפים, קרי שיניים תותבות. תחזוקת שתלים דנטליים נעשים על ידי טיפולים חוזרים ונשנים אצל רופא לשתלים דנטליים, שבוחן אותם ואת סביבתם, על מנת שיוכל להעריך את מצבם. 
 
חשוב להבהיר, תחזוקת שיניים תלויה, מן הסתם, בסוג השתלים ובסוג הטיפול שעברנו בחלל הפה. אם מדובר בשתלים קבועים הטיפול יהיה שונה משתלים נשלפים. לעיתים קרובות הטיפול בשתלים קבועים, יכלול גם שיקום של הפה, החל משחזורי שיניים, כתרים, התקנת גשרים ועוד. ככל שהשיקום והטיפול נעשים על ידי רופא מקצועי ואיכותי יותר, כך הסיכוי שלאורך זמן יהיה צורך בפחות טיפולים והתחזוקה תהיה טובה יותר. 
 
נקודה נוספת שקשורה לתחזוקת שיניים, היא החניכיים. תחזוקה לא נכונה יכולה לגרום להם נזק, למשל בדמות נסיגת חניכיים. תחזוקה נכונה של השיניים יכולה למנוע את הנסיגה והשפעותיה, למשל אובדן שיניים, מה שעלול לדרוש מאיתנו טיפולי השתלות נוספים בהמשך. כמו כן התחזוקה יכולה למנוע היווצרות של ריח לא נעים בפה, ריח שנגרם בין היצר כתוצאה מדלקות וזיהומים שונים שנוצרים עם הזמן. 
 
על מנת ליהנות מתחזוקת שיניים תקינה, אנחנו ממליצים לכם להקפיד על צחצוח שיניים, שלוש פעמים ביום, להשתמש במי פה, חוט דנטאלי, וכן ללכת לבדיקות וביקורות אצל רופאי שיניים לעיתים תכופות. כמו כן במקרה ומתגלה איזה כאב, דלקת או כל סימפטום שלילי אחר, לטפל בו באופן מיידי ולא להמתין עם זה. רק כך השיניים יתוחזקו בצורה נכונה. 
 
אם אתם זקוקים לעוד מידע על תחזוקת שיניים ובפרט על תחזוקת שתלים דנטאליים, אתם מוזמנים לפנות לד”ר ברונו קריינר, רופא לשתלים דנטאליים, רופא שיניים שמתמחה הן בטיפולי שתלים ובטיפולי שיקום הפה לכל הגילאים. אצל ד”ר קריינר תוכלו לקבל את כל המידע בנושא. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אליו ולקבל את כל המידע בנושא.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים