שתלים דנטליים

שתלים הדנטלים הפכו בשנים האחרונות לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר ברפואת שיניים, וזאת בשל העבודה שהם מהווים פתרון האופטימאלי להחזרת שן חסרה.
 
שתל הינו שורש שן מלאכותי עשוי מסגסוגת טיטניום, בצורת בורג, המושתל במקום השן החסרה בחלל הפה, עליו מרכיבים כתר בצורת שן שמשחזרת את משנן החסר למטופל גם מבחינה אסטטית וגם מבחינה תפקודית.
 
שתלים דנטלים מהווים את המסגרת הטיפולית הטבעית והנוחה ביותר לאנשים אשר חסרים להם שן אחת או יותר. במקרים אלו ניתן לבצע שיקום קבוע (כתר או גשר על שתלים).
 
שתלים הדנטאליים מיועדים גם למטופלים אשר עתידים לשקם את פיהם באמצעות תותבות (שיקום נשלף). במקרים אלו, קבוצת שתלים משפרת בצורה משמעותית ביותר את יציבות התותבת.
 
השלב המשמעותי ביותר להצלחת השיקום המתבצע על גבי שתלים הינו שלב התכנון. בדיקת המטופל, הצילומים הרלוונטיים  וכמו כן עברו הרפואי .מידע הדרוש על מנת להחליט אם המטופל מתאים לביצוע טיפול שיכלול שתלים או לא.
 
מהבדיקה הזאת יכול להתברר שיש צורך בשלבים כירורגים מקדימים על מנת להצליח להתקין שתלים כגון השתלת עצם, הרמת סינוס, שינוי תרופות קבועות של המטופל, וכו”. יתכן שנגיע למסקנה, שבמקרים מורכבים, יש צורך בביצוע תכנון ההשתלה באמצעות תוכנת מחשב ייעודית. במקרים אלו השתלים מותקנים בהנחיית סד (סטנטים) שנבנתה מראש למטרה זאת, בהתאם לתכנון הממוחשב.
 
לאחר תכנון מדוקדק, תוך שיתוף פעולה של הרופא המשקם והכירורג המשתיל,  התקנת השתלים הינו שלב כירורגי פשוט יחסית שיכול להתבצע בהרדמה מקומית, סדציה או הרדמה כללית.
 
לאחר מכן יש תקופת המתנה של מספר חודשים (בהתאם לאיכות העצם) ולאחריה מתבצע השיקום. במקרים המתאימים ניתן לבצע “העמסה מיידית”, זאת אומר, להתקין את השיקום הזמני (כתרים) מיידית לאחר התקנת השתלים.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים