ניתוח של בלוטות הרוק

לפני שניגשים לעשות ניתוח של בלוטות הרוק כדאי להכיר אותן מעט.

לבלוטות הרוק יש תפקידים רבים שכוללים סיוע בפעולת הלעיסה והבליעה, ניקוי הפה משאריות מזון ומניעת התרבותם של החיידקים. יש לנו שלושה זוגות של בלוטות גדולות – תחת הלשון, תחת הלסת ותחת האוזן, ועוד מאות בלוטות זעירות. למרות שהן קטנות, יש להן חשיבות אדירה בייצור כמות הרוק הנדרשת למען תפקוד תקין.

הבלוטות מחוברות אל הפה באמצעות צינוריות, דרכן עובר הרוק שהבלוטה מייצרת, אל חלל הפה. ניתוח של בלוטות הרוק הוא ניתוח עדין בשל מעברם של עצבי הפנים, לכן מן הראוי שרק רופא מומחה יבצע את ההתערבות הכירורגית הנ”ל. לד”ר ברונו קריינר יש את הנסיון הדרוש לבצע ניתוח של בלוטות הרוק.

ד”ר ברונו קריינר, מומחה לכירורגיה של הפה והלסתות, בעל ניסיון רב בתכנון וביצוע שתלים דנטליים לצורך שיקומי פה מורכבים. במרפאה ישנו צוות רופאים מומחים בכל תחומי רפואת השיניים. כמו כן, במרפאה מתבצעים ניתוחים של בלוטות הרוק ע”י המומחים של המרפאה.

ניתוח של בלוטות הרוק דורש מקצועיות רבה ונסיון ספציפי, בגלל הרגישות הגדולה של אזור הראש והפנים. כאשר משהו משתבש בתיפקודן של בלוטות הרוק, הדבר עלול להשפיע על בריאות הגוף בצורה  משמעותית. בעיקר ייפגע אזור הפה והשיניים. במקרה של הפחתה משמעותית בכמות הרוק שמייצרות הבלוטות, יווצר קושי בבליעה וכאבים באזור הפה.

לכן, לעתים אין מנוס מלבצע ניתוח של בלוטת הרוק.

אחת הסיבות לשיבוש בקצב הייצור של הרוק על ידי הבלוטות יכולה להיות דלקת באחת הבלוטות או אפילו בכמה מהן במקביל. הסיבות יכולות להיות רבות כגון חיידקים או חדירת וירוס. הדבר עשוי לגרום לחסימה מלאה או חלקית של צינורית הבלוטה. לעתים נדרשים לבצע ניתוח של בלוטת הרוק גם בשביל למנוע הסתיידות של צינורית חסומה חלקית, דבר אשר עלול לחסום לחלוטין את מעבר הרוק או ליצור דלקת, אם לא תתרחש התערבות כירורגית. בעיה נוספת שעלולה לקרות בבלוטות הרוק הוא גידול שפיר אשר אין לו נטיה להתפשט אך גם הוא עשוי להיות הסיבה לביצוע ניתוחים של בלוטת הרוק.

ניתוחים של בלוטת הרוק אינם מאוד נפוצים ויש לבחור את המנתח בצורה קפדנית.

ד”ר ברונו קריינר הוא מומחה שמבצע ניתוחים של בלוטות הרוק.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים