ניתוחים של בלוטות הרוק

רק כאשר אנו חשים ביובש בפה קל לנו להרגיש באמת את חשיבותו של הרוק. נוזל זה, המופרש מבלוטות הרוק, מסייע לעיכול המזון, הוא לוקח חלק בהתגוננות מזיהומים ומחלות (לא רק של הפה, השיניים והחניכיים). אך עשויים להיות גורמים שונים אשר פוגעים בבלוטת הרוק ואף גידולים שמחייבים ביצוע כריתה.
האם נאמר לכם על ידי רופא כי יתכן מאוד שדרוש לכם ניתוח? האם אתם מרגישים נפיחות או שינויים בהפרשת הרוק? פנו בהקדם לאבחון כראוי, במרפאת המומחים של ד”ר ברונו קריינר. אין צורך שתחושו אי נוחות או דאגה. תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים אודות ניתוחים של בלוטות הרוק, לאחר שרופא מומחה ועתיר ניסיון יבדוק אתכם כראוי.

כמה דברים שחשוב לדעת על בלוטות הרוק

בפה שלנו יש לא רק בלוטת רוק יחידה אלא למעשה מקבץ גדול מאוד של בלוטות. בלוטות אלה חשובות כמובן ולכן לא מבצעים ניתוחים של בלוטות הרוק מבלי שתהיה לכך הצדקה רפואית. בלוטות הרוק מרוכזות בעיקר בכמה מקבצים. למשל, הן נמצאות בסמוך לאוזניים. הן נמצאות בתחתית הלסת. הן נמצאות גם בחלק התחתון של הפה ובאזורים נוספים בחלל הפה.

אם בשל מחלה או מסיבות אחרות נפגעת פעולתן של הבלוטות, הניתוח יוכל לסייע. גושים, גידולים (גם שפירים ולא בהכרח סרטניים), נפיחויות וסיבות אחרות יוכלו להפחית באופן דרמטי את כמות הרוק בתוך הפה. לדבר זה נלווית לא רק תחושת אי נוחות רבה. מיעוט רוק עשוי לפגוע בבריאות השיניים שכן פעילות החיידקים מופרעת על ידי הרוק. מתלווים גם ריחות רעים ואי נעימויות אחרות. כדי לדעת האם ניתוח בבלוטת הרוק אכן דרוש ומה בדיוק צפוי לעשות הרופא במהלך הניתוח, פנו לד”ר ברונו קריינר, שהוא גם רופא כללי ורופא שיניים מומחה גם יחד.

במידה והחסימה של בלוטות הרוק נגרמת בשל גידול, יש צורך לאבחן האם הגידול שפיר. גם גדולים שפירים עשויים להצריך ניתוח, על להקטין באופן דרמטי את סיכוי הפיכת הגידול לסרטני. למידע נוסף בנושא טיפולים וניתוחים של בלוטת הרוק, מרפאת המומחים של ד”ר ברונו קריינר בבני ברק תמיד לשירותכם.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים