מומחה לעקירת שיני בינה

ד”ר קריינר – מומחה לעקירת שן בינה
שיני הבינה נקראות כך על שום אמונה טפלה שהשיניים שצומחות בגין ההתבגרות מביאה לאדם בינה. שיני הבינה צומחות בגיל ההתבגרות בין 17 ל-25 והיא נקראת גם כשן טוחנת שלישית. שיני הבינה הן שיניים הצומחות בגיל ההתבגרות והן האחרונות להתפתח בפה. שיני הבינה הן השריד של תקופת האבן. אי טיפול בשן בינה יכולה להביא לדלקות חזקות בחניכיים, לגידולים ואף לגידולים ממאירים.  

בתקופת האבן היו אלו שיניים נוספות לשיניים הטוחנות לאור המאכלים אותם אכל האדם הקדמון. .רופאי השיניים אינם ממליצים על טיפול בשן בינה במידה והיא חולה או מתגלה בה חור. לרוב מומחה לעקירת שיני בינה הוא כירורג והעקירה נעשית כעקירה כירורגית. מומחה לעקירת שיני בינה הוא רופא לעקירת שן בינה שהמשיך ללמוד ולהתמחות בנושא. בכל מרפאת שיניים יש רופאי שיניים עם התמחות בתחום מסוים הקשור לטיפול בשיניים. בין היתר יש גם מומחה לעקירת שיני בינה.

מה קורה לשיני הבינה ומדוע צריך רופא לעקירת שן בינה?
מטופל שמגיע למרפאת השיניים כשהוא סובל מכאבים באחת משיני הבינה מופנה אל מומחה לעקירת שיני בינה ולאחר שייבדק תכנית העבודה ומועד לפגישה עם רופא לעקירת שן בינה. שיני הבינה שגדלות אחרונות ולא נותר עבורן מקום בלסת ולעיתים הן צומחות בצורה עקומה, תקועה או חסומה על ידי השן הטוחנת שקרובה אליה.

ד”ר קריינר – מומחה לעקירת שיני בינה
לא כל  מומחה לעקירת שן בינה מסכים עם הדעה הרווחת שיש לעקור את שיני הבינה יש כאלה שאומרים שצריך לקחת כל מקרה לגופו. אם אתם צריכים חוות דעת – ד”ר קריינר הוא הרופא עבורכם. רופא לעקירת שן בינה לפני שמחליט על עקירת השן בודק את מצב השיניים שבסביבה ומהן הדרכים שאפשר להציל את שן הבינה. מה שגורם לרופאים המטפלים בתחום שיני הבינה להחליט כמעט תמיד על עקירת שיני הבינה היא הגעת המטופל למרפאה באיחור כלומר ששן הבינה כבר חולה. למרות שהכאבים עזים לא תמיד המטופלים מגיעים מידית למרפאה לקבלת טיפול. לעיתים כשהמטופל מגיע  למרפאה אין כבר דרך להציל את השן.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים