מומחה לחניכיים

אנשים רבים סובלים ממחלות חניכיים והם לא תמיד מודעים לכך. חשוב להכיר את התסמינים המצביעים על קיומה של הדלקת ועל אפשרויות הטיפול בה בטרם תחריף. אז מהי בעצם דלקת חניכיים ואיך מזהים אותה?

דלקת בחניכיים – (לא) נעים להכיר…

מומחה לחניכיים יוכל לזהות בקלות רבה התחלה של דלקת חניכיים. למעשה מדובר במצב דלקתי שמתחיל להתפתח ברקמת החניכיים. בדרך כלל היא נגרמת בעקבות רמת היגיינה ירודה, אך לא רק.
בשלב ההתחלתי של הדלקת אנחנו לא מרגישים כלום. אין תחושה של כאב ורק הדימום המופיע בעת צחצוח השיניים מספר לנו שיש משהו שאינו תקין. יש אנשים שמגלים את הדימום והם סבורים כי הדבר נגרם בעקבות צחצוח אגרסיבי מידי. הם מחליטים להוריד את הרמה של הצחצוח או גרוע מכך – הם מפסיקים לגמרי לצחצח שיניים. הם אולי לא יודעים אך בזה הם רק פוגעים בעצמם ומחריפים את מצב הדלקת.

מחפשים מומחה לחניכיים

אז הדבר הנכון והכתובת הנכונה ביותר היא פנייה אל מומחה לחניכיים. המומחה יבדוק מה גרם לדימום ומה המצב של החניכיים. על פי האבחנה הוא יתאים את הטיפול הנכון לבעיה.
בדרך כלל יגלה הרופא כמות אבנית גדולה יחד עם רובד חיידקים מכובד שהספיק להתפתח בעקבות כך. בדרך כלל ההתפתחות של החיידקים עם האבנית נובעים בעקבות צחצוח שיניים שנעשה באופן לא נכון או שימוש במברשת שיניים לא מתאימה. חשוב מאוד לאבחן את המצב של החניכיים ולטפל בהתאם כי דלקת שאינה מטופלת היא דלקת שעלולה להחריף ולגרום עם הזמן לנזקים בלתי הפיכים.

מסיבה זו קיימת ההמלצה הגורפת להקפיד על ביקור חד שנתי קבוע אצל רופא השיניים והשיננית כדי להסיר את שכבת האבנית שהצטברה משום שהאבנית היא זו שאחראית להתפתחותה של דלקת החניכיים ולדימומים הבאים בעקבות כך.

חשוב לדעת!

מחלת חניכיים זוהי תופעה שעשויה להיות מלווה בנסיגה של החניכיים וספיגת עצם. כאשר מצב החניכיים מדרדר עד לשם- מדובר למעשה בתופעות שאינן הפיכות. זוהי הסיבה שבשלה חשוב כל כך להקפיד על מעקב קבוע ושמירה על ניקיון השיניים והחניכיים.

המרפאה של ד”ר ברונו קריינר – עולם שלם של בריאות השן והחניכיים

המרפאה של ד”ר ברונו קריינר מציעה מרפאת מומחים המנוהלת על ידו. צוות רופאים מומחים מהשורה הראשונה מציעים את כל הטיפולים הדרושים בתחום של רפואת השן, החניכיים, שיקום הפה והלסת, טיפולי חניכיים מיוחדים ועוד. המרפאה מצוידת בכל הציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר ומציעה מערך של טיפול אידיאלי אשר מתוכנן ומבוצע תוך שיתוף פעולה הדוק של כל הצוות. מה שבעצם מוביל לכך כי הפציינט יקבל את הטיפול המושלם כאשר כל אחד מאנשי הצוות יתרום את חלקו בתחום השייך לו.
סובלים מדלקת חניכיים? הבחנתם בדימום בעת הצחצוח? אל תחכו. פנו עוד היום למרפאה של ד”ר ברונו קריינר ותיהנו מטיפול מושלם של מומחה לחניכיים. 

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים