כריתת גידולים בחלל הפה

איך נמנע כריתת גידולים בחלל הפה? הפה שלנו הוא שער הפנים, לכן בריאות הפה היא חלק בלתי נפרד מבריאותנו הכללית.

חלל הפה משמש אותנו יום יום. דרכו עובר מזוננו, האויר שאנו נושמים וגם חיידקים שונים.

ישנן סיבות רבות להופעת גידולים בפה. זה יכול להיות עישון, מערכת חיסונית חלשה, מחלות ויראליות או פצעים כרוניים. כריתת גידולים בחלל הפה מתבצעת ע”י רופא שינים שהוא גם כירורג.

כאשר מדובר על כריתת גידולים בחלל הפה מן הראוי לקחת בחשבון סיבוכים אפשריים, לכן יש לפנות אך ורק לרופא מומחה, כך שהסיכוי לסיבוכים ולזיהומים יהיה נמוך ביותר. מרפאת המומחים בהנהלת ד”ר ברונו קריינר הוקמה ומנוהלת על ידו. ד”ר קריינר מומחה לכירורגיה של הפה והלסתות, בעל ניסיון רב בתכנון וביצוע שתלים דנטלים לצורך שיקומי פה מורכבים. במרפאה שותפים לטיפול צוות רופאים מומחים בכל תחומי רפואת השיניים: השתלות שיניים, טיפולי חניכיים, שיקום הפה ואסתטיקה, טיפולי שורש ,שיננית וצוות סייעות מנוסות.

עם זאת, כריתת גידולים בחלל הפה עלולה להיות מלווה בחוסר נוחות לא מועטה. לרוב, כריתה היא הדרך היחידה למנוע את התפשטות הגידול.

גידולים בלסת הם יחסית נדירים והטיפול בהם הוא לרוב כריתת גידולים בלסת.

כל ממצא חדש באזור הלסת ובחלל הפה דורש התייחסות ובדיקת של רופא מומחה.

לאחר כריתת גידולים בלסת, מקרי הישנותו של הגידול הם נמוכים ביותר.

גידולים באזור הפה יכולים להימצא על השפתיים, הלשון, החניכיים, החך ופנים הלחיים. חלל הפה מתחיל באזור השפתיים וכולל את כל חלל הפה עד לאזור השקדים ובסיס הלשון. ד”ר ברונו קריינר מומחה בעל שם לכירורגיה של הפה והלסת, בעל ניסיון רב גם כאשר מדובר על כריתת גידולים בפה.

ציסטה היא שק שמכיל בתוכו נוזל ורקמה. ציסטה לא מטופלת תהיה בעלת פוטנציאל לגדול ולהתפתח. לרוב, ציסטה היא נגע שפיר.

כאשר יש זיהוי ודאי לציסטה בחלל הפה, דרך הטיפול הבטוחה היא לרוב כריתת ציסטות בחלל הפה.

בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים, תאפשר אבחון מוקדם של גידולים אשר בעתיד עלולים לגרום לבעיות.

וכמובן רצוי לשמור על היגיינת חלל הפה. שמירה על פה בריא תלוי לא מעט בנו ויכול למנוע כריתת ציסטות בחלל הפה או כריתת גידולים בפה בעתיד.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים