כירורגיית פה ולסת

התחום של כירורגיה פה ולסת, התקדם והשתכלל במהלך השנים, הן אודות לידע מקצועי אשר נרכש על ידי הרופאים אשר עוסקים בתחום, אך גם בזכות השיפורים השונים בטכנולוגיה. שיפורים שבאים לידי ביטוי בצורות שונות וכמובן מאפשרים לבצע טיפולים איכותיים יותר במטופלים.

בשביל להבין את רמת השיפורים והאופי שלהם, צריך להבין תחילה מה בדיוק עושה כירורג פה ולסת ובאיזה שלה הוא נכנס לתמונת הטיפול. מן הסתם, לא בכל מקרה בו יש צורך בטיפול שיניים מקיף, יש צורך להיעזר בהכרח בכירורג, אך במקרים רבים, כבר בשלב הראשוני של הטיפול הוא משתלב או ברור שזה יקרה בשלבים מאוחרים יותר, כמובן שיש גם מקרים בהם, יש צורך להזמין מומחה בכירורגיה פה ולסת, שכן אחרת לא ניתן לסיים את הטיפול כנדרש.

כירורגית פה ולסת, כפי שניתן להבין מתעסקת בכל מה שקשור לשיקום הפה. שיקום זה יכול להתבצע כתוצאה מתאונה, פציעה או חבלה, אך גם כתוצאה ממקרים מולדים וכן ממקרים בהם השיניים אינם צומחות בצורה טבעית. בשביל להעניק טיפול נכון, יבצע כירורג פה ולסת, צילומים ובדיקות על מנת לבנות תשתית להמשך הטיפול. כשהאופציות אשר עומדות בפני הכירורג הן שימוש בשתלים דנטליים, שחזור רכסים, עקירת שיניים וביניהם שיני בינה, הרמת סינוסים, השתלת עצם וכן התקנת שיניים תותבות. יש לציין שכירורג פה ולסת מטפל גם במחלות וגידולים שמתרחשים בחלל הלסת, אבחון וטיפול בזיהומים ועוד.

כפי שציינו, הטיפול מתבצע רק לאחר שורה של בדיקות וצילומים אשר מאפשרים לכירורג לראות את מצב הלסת והשיניים. לאחר מכן הוא מחליט איזו תוכנית טיפולים יש לבצע, כשבמקרים מסוימים יש להכין דגמים שונים אשר יכולים לעזור לצורך יצירת מודלים עבור השיניים, כולל שתלים ועצמות. בדרך כירורג פה ולסת מערב בעבודה גורמים נוספים וביחד הם יוצרים את תוכנית הטיפול ומבצעים אותה.

כאמור, כירורג פה ולסת יכול להיכנס למסגרת הטיפול, בשלבים שונים. לעיתים הוא ישתלב כבר בשלב הראשון, למשל במקרים של תאונה, מחלות, פציעות וכדומה. אך במקרים מסוימים, הוא ייכנס רק אחרי שרופא השיניים יסיים את חלקו או שהטיפול האורתודנטי יסתיים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על טיפולי כירורגיה פה ולסת, אתם מוזמנים לפנות אלינו, מרפאתו של ד”ר ברונו קריינר מתמחה בטיפולים בנושא זה. ניתן למצוא אצלנו צוות מקצועי ומסור אשר ישמח לטפל בכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או דרך האתר ואנחנו נקבע לכם פגישה.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים