טיפול שיניים בחולים מורכבים

כאשר מדברים על טיפול שיניים בחולים מורכבים, נהוג לחלק את הנושא לשתי קטגוריות, הראשונה, חולים הסובלים ממחלות שונות, שהטיפול בהם מצריך תכנון וחשיבה מעמיקה שכן ייתכן ויש להתייחס לנקודות שונות, שאינן קשורות בהכרח רק לשיניים. נכון הדבר גם בהתייחס לטיפול שיניים בחולים בסיכון גבוהה. קטגוריה שנייה היא טיפול בחולים הסובלים רק מבעיות שיניים (או לסתות) מסובכות. במקרה כזה יש צורך לבצע טיפולי שיקום שונים. 
 
טיפול שיניים בחולים מורכבים משתי הקטגוריות, נעשים על ידי רופאים מומחים ולא על ידי רופא שיניים רגיל. רופא מומחה צריך להיות מודע הן לבעיות שהחולה סובל מהן, להכיר את הסימפטומים ואת השפעתם על מבנה הפה והשיניים, וכן לדעת לבצע טיפולי שיניים מורכבים, החל משתלים, טיפול אורתודנטי וטיפולים אחרים. הטיפולים צריכים להתבצע במרפאה בה יש את כל הכלים והמכשירים לטיפולי שיניים מסובכים. החל ממכשירים לשיקום, מכשירי צילום ובמקרה הצורך גם חדר ניתוח. 
 
כאשר מדברים על טיפול שיניים בחולים מורכבים מדברים למעשה על אנשים הסובלים מחולי סכרת, חולי לב, חולים הסובלים ממחלות קרישה, חולים שנוטלים תרופות, וכן נשים בתקופת הריון ואנשים מבוגרים. כמובן שבשני המקרים האחרונים לא מדובר באנשים חולים בהכרח, אך כן מדובר במטופלים שדורשים טיפול יותר מורכב ולכן הם נמצאים תחת קטגוריה זו. 
 
כאשר רופאי שיניים מדברים על טיפול שיניים בחולים מורכבים מהסוג השני, הכוונה למטופלים שנדרשים לטיפולי שיקום הפה, כתוצאה ממום, תאונה, פציעה או כל סיבה אחרת. טיפולים אלו יכולים להיות השתלות, טיפולי אורתודנטים, ניתוחים לתיקון הסגירה של הלסת ועוד. מדובר על טיפולים וניתוחים לשיקום הפה וכן טיפולים לשחזורים ועקירות שיניים מורכבות ועוד. טיפולים אלו נמשכים ברוב המקרים זמן רב, הם דורשים תכנון מוקדם, ואסטרטגיה ברורה. את טיפולים נהוג לבצע בשיתוף ובידיעת המטופלים שצריכים לדעת בדיוק מה הם עומדים לעבור וכיצד. ככל שהמטופל יודע יותר על הטיפול כך היכולת שלו לעבור אותו היא פשוטה וקלה יותר, והסיכוי שהטיפול יצליח גדול יותר. 
 
אחד המומחים הגדולים בטיפול שיניים בחולים מורכבים הוא ד”ר ברונו קריינר, רופא לשיקום הפה, בין היתר. במרפאתו נערכים טיפולים במגוון חולים ומטופלים מורכבים, הן כאלה שיש להם מחלות ותסמונות שונות והן כאלה שנדרשים לטיפולי שיקום ממושכים ומורכבים מסיבות אחרות. הטיפול מתבצע באמצעות מכשור איכותי ובטכניקות טיפול ייחודיות ומשמעותיות. אם גם אתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב, אנחנו מזמינים אתכם להגיע אל ד”ר ברונו קריינר והוא ידאג להכין עבורכם תוכנית טיפול מתאימה. 

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים