טיפול בפרקי הלסת

פרקי הלסת (או מפרקי הלסת) הינם בעלי חשיבות רבה ביותר. אנו מקבלים את תפקודם כמובן מאליו, עד אשר מופיעים כאבים, דלקות או תופעות לא נעימות אחרות. בשורות הבאות נבין ממה עשויות לנבוע בעיות בפרקי הלסת ולמי אפשר לפנות כדי לקבל טיפול בפרקי הלסת.

ד”ר ברונו קריינר, מומחה פה ולסת, יאבחן ויטפל

בעיות בפרקי הלסת יכולים לנבוע ממגוון גורמים. בין היתר, למשל מדלקות. ישנם אנשים שמגיעים לרופא השיניים בשל תלונה על קושי להזיז את המפרק או אפילו חוסר יכולת לסגור את הפה משום שפרקי הלסת נקועים. פגיעה במפרק יכולה לנבוע ממשנן לקוי, מפגיעה טראומתית או פציעה וכן ממחלות ניווניות ומחלות מפרקים אחרות. אם אתם סובלים מכאבים או אי נוחות בפרקי הלסת, ד”ר ברונו קריינר יאבחן ויטפל. ד”ר קיינר, רופא וותיק ומנוסה, מומחה לפה ולסת לרבות כירורגיה של הפה והלסתות נמצא לשירותכם במרפאת המומחים.

אסור להקל ראש במפרקים

במצבים מסוימים, מטופלים עשויים להגיע עם מגוון תלונות כאשר הם כלל אינם יודעים כי מקור הבעיה הוא פרקי הלסת. מטופלים עשויים לסבול קשות בלעיסה או בדיבור, בשל חריקת שיניים לילית או כאבי שיניים שנובעים, בעצם מהמפרק ומקרינים לאזור האוזניים או השיניים. בעיות מפרק עשויים לבוא לידי ביטוי ב”קליקים” או “קנאקים”. טיפולים שונים יכולים לכלול למשל החזרה של מפרק שנפרק למקומו. לעיתים יותאם סד שימנע חריקת שיניים לילית ותנועת מפרק לא רצויה. טיפולים מקובלים יכולים לכלול בין היתר גם תרופות שונות, נוגדי דלקת, סטרואידים ולעיתים אף טיפולים כירורגיים. כל זאת, בהתאם לאבחנה של הרופא והיסטוריה רפואית קודמת.

אי אפשר להקל ראש בכאבים או באי נוחות שנובעים מכאבים במפרק. קשה לאכול וללעוס, לפעמים קשה לדבר וכל תנועה מסיבה סבל. לצורך אבחון, יתכן ויהיה צורך בצילומים, CT ובדיקות נוספות כאשר המטרה היא להציע טיפול בפרקי הלסת – טיפול ברמה הכי גבוהה ומקצועית שרק אפשר. ד”ר ברונו קריינר, רופא כללי ורופא שיניים מומחה בטיפולי לסת וטיפולים כירורגיים יפגוש אתכם במרפאה בבני ברק – ביחד עם צוות נבחר של רופאי שיניים מיומנים.  

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים