טיפול במחלות חניכיים

טיפול במחלות חניכיים הוא דבר רגיש, מאחר וטיפול לא נכון, יכול לגרום לדלקות וזיהומים שישפיעו על כל מבנה הפה, ואף מעבר לכך. השפעתם עלולה לגרום נזק ארוך טווח, ואם הטיפול לא מתבצע בצורה נכונה, נדחה או מתעכב, הנזק שנגרם לפה הוא הרבה יותר חמור. זו הסיבה שכאשר אתם חשים כאבים שונים בפה, כאבים שיש חשד (גם אם אין לכם) שנגרמים כתוצאה מבעיה בחניכיים, יש לפנות מיד למומחה בנושא. 
 
חשוב להבהיר, טיפול במחלות חניכיים יכול להתבצע בצורה שונות, ישנו טיפול חניכיים ללא ניתוח ולעיתים קרובות מדובר על טיפול שנסמך על כדורים ואנטיביוטיקה, במיוחד אם מדובר במחלות זיהומיות מקומיות. במקרים אחרים יש צורך בטיפול יותר פולשני, ואז בהחלט יתכן שהטיפול ידרוש ניתוח בשלב מסוים. 
 
כולנו מכירים טיפול בנסיגת חניכיים, מדובר בטיפול שמיועד להגן על השיניים ועל הלסתות, אך טיפול במחלות חניכיים הוא הרבה יותר רגיש, הוא טיפול שנעשה בחניכיים ובעצם מתחתיהן. הטיפול מיועד למנוע או להחזיר את הרקמות שמתחת לשיניים לקדמותן, לפני שנהרסו כתוצאה מהמחלה. הכל תלוי כמובן במצב החניכיים ובסוג הזיהום והמחלה מהם הן סובלות. 
 
בדומה ללא מעט מחלות, גם מחלות בחניכיים יכולות להתקדם באופן מהיר ויכולות להתקדם לאט (במקרה כזה צריכים להיות ערים לכל שינוי ולהגיב מהר, אחרת אנחנו עלולים לגלות שהחניכיים נפגעו ומאוחר מדי לטפל בהן) טיפול במחלות חניכיים מן הסתם מתבצע בהתאם להתקדמות המחלה. שוב, ככל שנטפל מהר יותר כך מהר יותר נוכל להחזיר את המצב לקדמותו או לפחות לשפר את המצב הקיים. לצערנו, מחלות חניכיים גורמות לא רק לנזק בחניכיים אלא גם לריח רע מהפה ולעיתים קרובות, אף לאובדן שיניים. 
 
הגורמים שמובילים למחלות חניכיים הם בדרך כלל אי שמירה על הניקיון של הפה, עישון כבד או היסטוריה של מחלות חניכיים במשפחה. רופאים ממליצים גם לחולי סכרת להיות ערים ולהיבדק מדי שנה. הבדיקות נערכות אצל רופא שיניים שמתמחה בטיפול במחלות חניכיים. 
 
ד”ר ברונו קריינר, רופא שיניים המתמחה בין היתר בטיפול במחלות חניכיים, במרפאת המומחים של ד”ר קריינר תוכלו ליהנות מטיפולים איכותיים ברמה גבוהה, הן במחלות חניכיים והן בקשת רחבה של טיפולי שיניים למיניהם. כמו כן תוכלו לקבל את כל המידע על שמירה על ניקיון ובריאות הפה. אם אתם מחפשים רופא שיניים, ד”ר קריינר זה הרופא בשבילכם. 

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים