טיפולי השתלות שיניים

טיפול השתלות שיניים הוא בעצם טיפול המחליף באופן מלאכותי את השן. פין המדמה בורג העשוי בדרך כלל מטיטניום, מוחדר אל עצם הלסת על מנת שבשלב מאוחר יותר יהיה אפשר לחבר אליו שן מלאכותית. טיפול השתלות שיניים מהווה פריצת דרך בתחום רפואת שיניים ותחליף מעולה לשיניים שאינן יותר. הצלחת טיפול השתלות שיניים תלויה באבחון נכון ובחירת אפשרויות הטיפול המדוייקות.

סיבוכים אפשריים בהשתלת שיניים הם נדירים אך כדאי שהרופא המטפל יהיה מודע אליהם. היתרון הכי בולט כאשר מדובר על טיפול השתלות שיניים הוא יכולת הלעיסה הטובה ותפקוד טוב של הפה כולו. היתרונות התיפקודיים של טיפול השתלות שיניים ברורים מעליהם אך היתרונות הקוסמטיים והפסיכולוגיים חשובים במידה זהה לפחות ויכולים אף לשפר את הבטחון העצמי וההערכה העצמית של המטופל כיוון שאבדן שיניים יכול להתבטא לעתים בפנים נפולות ומראה זקן.

דלקת חניכיים נחשבת לנפוצה יחסית בקרב האוכלוסיה. כשליש האוכלוסיה לערך סובלים מדלקת חניכיים כרונית. על מנת למנוע דלקת חניכיים והגעה אל טיפול במחלות חניכיים, יש לנקוט בטיפול מנעתי אשר כולל בחירה נכונה של מברשת השיניים, צחצוח נכון וקפדני, שמירה על היגיינת פה ועל ידי כך צמצום והקטנת רובד חיידקים באזור החניכיים, סילוק אבנית השן וביקורים סדירים אצל רופא השיניים, כך שפעמים רבות התופעות המדוברות ניתנות למניעה.

התופעה הנפוצה ביותר בדלקת חניכיים היא הדימום מהחניכיים.

ד”ר ברונו קריינר מתמחה גם בטיפול במחלות חניכיים. טיפול במחלות חניכיים הוא לא בהכרח ניתוח חניכיים. כאשר מדובר על שיקום חניכיים, השאיפה היא להגיש טיפול מקצועי ויעיל בדרך כמה שפחות חודרנית.

לחניכיים יש תפקיד מרכזי וחשוב בתמיכת השיניים כמו גם חשיבות בריאותית ואסתטית.

שיקום חניכיים במרפאת המומחים של ד”ר ברונו קריינר  – מומחה לכירורגיה של הפה והלסת, בעל נסיון רב בשיקום הפה יבטיח קבלת טיפול מדויק ומקצועי.

טיפול בהפרעות של מערכת הלעיסה מיועד לאנשים אשר סובלים מכאבים באזור האוזן והלסת, כאבים שמתגברים תוך כדי הלעיסה. בנוסף, הפרעות וכאבים באזור מפרק הלסת שרירי הצוואר שאנטומית מקושרים אל שרירי הפנים. למעט הכאב באזור המדובר, תיתכן גם הגבלה על הטווח של פתיחת פה. טיפול בהפרעות של מערכת הלעיסה מיועד לאנשים אשר סובלים מכאבים במפרק הלסת, קושי באכילה, קושי לחייך, לפהק ולדבר.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים