בעיות במפרקי הלסת

מפרק הלסת נמצא בסמוך לאוזן וזוהי למעשה נקודת חיבור בין עצם הגולגולת מצד אחד לבין עצם הלסת מצד שני. מפרק זה נמצא בשימוש רב לאורך היום כולו. הוא לוקח חלק מפעולות הלעיסה כמובן וכן בדיבור ואפילו בעיטוש או פיהוק. ביחד עם הסחוס הסמוך, למפרק פונקציונליות מרובה. במידה ומתפתחות בעיות במפרקי הלסת עלולים להופיע סימפטומים לא נעימים, לפעמים אף מטרידים וכואבים. הגבלה תפקודית או כאב חזק יכולים וצריכים להיות מטופלים.

ד”ר ברונו קריינר – רופא שיניים ורופא מומחה לכירורגיית הפה והלסתות

כאבים המגיעים באזור מפרקי הלסת יכולים לנבוע ממקורות שונים. מקור מסוג אחד הינו השרירים שמניעים את הלסת. הכאב עשוי להגיע בצורה של הקרנות מאזור הסמוך אל האוזן. לפעמים הכאב מתחזק ולפעמים נחלש והוא יכול להקרין ולהזכיר כאבי שיניים.

תנועה מאוד חזקה, לפעמים אפילו פיהוק אגרסיבי, יכולה להביא לנקיעת המפרק. ידועים מקרים של מטופלים אשר ממהרים אל הרופא כאשר אין ביכולתם לסגור את הלסת או להניע אותה בחופשיות. בנוסף, יש גם שורה של מחלות מפרקים או מחלות שגרוניות אשר יכולות להזיק למפרק הלסת ולגרום לכאבים.

הפתרון המתבקש נמצא אצל רופא השיניים בעל מומחיות בפה ולסת. לרופא כדאי להגיע ככל המוקדם, במידה והכאבים חורגים מהשגרה, אם מרגישים נקישות מכיוון המפרק ואם המפרק איננו נע בחופשיות. כדאי לציין כי בעיות במפרקי הלסת עלולים להתבטא לעיתים בכאבי ראש, סחרחורת, טנטונים באוזניים ועוד. חשוב שהרופא יאבחן ויבדוק האם ישנה דלקת, מהו בדיוק מקור הבעיה ומה יש לעשות כדי לטפל. לעיתים הטפול יהיה תרופתי, סטרואידים, משככי כאבים ועוד.

במרפאת המומחים של ד”ר ברונו קריינר עומדים לרשות הציבור מגוון טיפולים בהפרעות פונקציונליות של מערכת הלעיסה. הטיפול נעשה בצורה נעימה, אנושית וכמובן מקצועית ביותר. ד”ר ברונו קריינר – רופא שיניים מומחה בבעיות פה ולסת, מעמיד לרשות הציבור צוות מוביל של רופאים המשלבים רמה מקצועית גבוהה ביחד עם אווירה טיפולית ואישית. סובלים מחריקות שיניים וכאבים בלסת? סגר לקוי או שחיקה בשיניים המתלווה לבעיות במפרקי הלסת? כעת יש לכם למי לפנות.

טיפולי המרפאה

טיפולים נוספים